Burhan Felek Yüzme Havuzları Programı

Yetişkinler [ +15 Yaş] Aylık Program

SALI + PERŞEMBE 19:00 - 20:00
(ALT HAVUZ)
20:30 - 21:30
(ÜST HAVUZ)
 
ÇARŞAMBA + CUMA 19:00 - 20:00
(ALT HAVUZ)
20:30 - 21:30
(ÜST HAVUZ)
 
CUMARTESİ + PAZAR 19:30 - 20:30
(ALT HAVUZ)
20:30 - 21:30
(ALT HAVUZ)
 

Küçükler [ 04 - 14 Yaş ] Aylık Program

CUMARTESİ + PAZAR 14:30 - 15:30 
(ALT HAVUZ)
15:30 - 16:30 
(ALT HAVUZ)
 

Merak Edilenler

Bilgi
Görmekte olduğunuz bu sayfada toplam 19 adet soruya yanıt bulacaksınız.
Aşağı doğru sıralanmış bilgileri inceledikten sonra cevabını bulamadığınız sorularınız veya randevu talepleriniz için ilgili koordinatörlerimiz size yardımcı olmaktan keyif duyarlar.
Yüzme kursu ücretleri

-Fiyatlarımız haftada 2 seans ayda toplam 8 seans üzerinden belirlenmiştir.
-Her seans 1 saat sürmektedir.
Aylık Ücretler:
YETİŞKİNLER (15 yaş ve üzeri)
Kadın üyelerimiz için; AYLIK 220 tl
Erkek üyelerimiz için ; AYLIK 250 tl
(Kadın üyelerimiz regl dönemlerinde ders kaçırdıklarından erkek üyelere göre ücretlerinde 30 tl indirim yapılmıştır)
ÇOCUKLAR (04-14 yaş)
Aylık ücret 200 tl
ÖZEL DERS
8 seanstan oluşan birebir özel ders paketi 1000 tl
8 seanstan oluşan iki kişilik özel ders paketi, kişi başı 750 tl
8 seanstan oluşan üç kişilik özel ders paketi, kişi başı 600 tl
Paket almadan tek seanslık birebir özel ders ücreti 150 tl

Randevu almak istiyorum
Sayfadaki güncel bilgileri inceledikten sonra çalışmalarımızı izleme, yüzme havuzumuzu inceleme, eğitmenlerimiz ile tanışma, çalışmalarımız hakkında bilgi alma vs. için ilgili koordinatörümüzden randevu almalısınız. Randevularımızı çalışmaların yapıldığı saatlere denk getirmeye gayret ediyoruz. Böylece üye adaylarımız yapılmakta olan çalışmaları yakından izleme fırsatı bulmaktadırlar.

Ziyarete geleceğinizi, koordinatörlerimize telefon ile bildiriniz, böylece sizi karşılama imkanı bulabilirler. Ulaşabileceğiniz telefon numaraları aşağıda belirtilmiştir. Havuz giriş kapısına geldiğinizde sizi karşılaması için koordinatörlerimizi arayabilirsiniz.

Tesis inceleme, çalışmaları yerinde izleme ve kayıt konularında koordinatörlerimiz size yardımcı olmaktan keyif duyarlar. Ön kayıt yaptırmak isterseniz 50 TL kaparo alınmakta olduğunu hatırlatmak isteriz. Kaparonuz yüzmeye başlayacağınız zaman aidatınızdan düşülecektir. Gereken tahlilleri de yüzmeye başlayacağınız zaman tamamlayabilirsiniz.

BİLMENİZDE FAYDA VAR:

Cadde tarafından girişi olan havuz ÜST HAVUZ olarak bilinir. Diğer havuz ise ALT HAVUZ olarak bilinir ve giriş kapısına nasıl ulaşacağınızı gösteren videoyu izlemek için tıklayınız...

gül
Gül Şengül

Yetişkinler Koordinatörü

0530 516 66 80

Kıvanç Uysal
İ.Kıvanç Uysal

Çocuklar Koordinatörü

0532 655 43 43

Gerekli Belgeler
Çocuklar için;
6 yaşın altındaki çocuklar için aşı kartı fotokopisi, 6 yaş ve üstü çocuklar için ise idrar tahlili ve Hepatit B tahlili istenmektedir.
Yetişkinler için;
İstanbul Valiliği Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün 30 Mayıs 2013 ve 64156887.105.99/ 10550 sayılı yazısı gereği yetişkinlerden herhangi bir sağlık izin belgesi istenmemektedir. Kişisel beyanlar esas kabul edilmekte olup, yüzme havuzuna girecek olan yetişkin kişilerin idrar tahlili yaptırmalarını tavsiye ederiz.
(İdrar tahlilinizi anlaşmalı laboratuvarımız İn Vitro'da yaptırabilirsiniz.)
Bilgi için: www.invitro.com.tr
Gruplar kadın - erkek karma mıdır?
Evet, yüzme eğitimlerimizde tüm yaş gruplarındaki kadın ve erkek üyeler karma eğitim görmektedir.
Gruplar kaç kişiden oluşuyor?
Yüzme öğrenmek için gelen üyeler ilk olarak 3-4 kişilik "hoşgeldin" grubuna alınır. Bir nevi hazırlık grubu diyebilirsiniz. Burada; üyelerin "suyla tanışması" amaçlanmaktadır. Su duygusunu geliştirerek, korkusu olan üyelerin "suyla barışmaları" sağlanmaktadır. Eğitim kalitesini üst seviyede tutabilmek için gruba en fazla, yetişkinlerde 7 - 8, çocuklarda 7 kişi kabul ediliyor. Hazırlık sınıfını geçebilen üyeler teknik öğrenmeye başlayacakları asıl gruplarına alınır. Bu üyelerin her biri aynı seviyede olduklarından, eğitim hızlı bir şekilde aksamadan ve herkese yarayacak şekilde devam eder. Uzun yıllar boyunca tecrübe edilmiş olan "sirkülasyon tekniği" sayesinde gruptaki her üye tatmin olacak şekilde hızlı yüzme eğitimi alabiliyor.
Günlük tek giriş havuzdan yararlanabilir miyim?
Maalesef, tek giriş olarak günlük havuzdan yararlanma imkanı yoktur.
Kurs almadan serbest yüzmeye gelebilir miyim ?
Eğitim almadan serbest yüzmek isteyen üyelerimize ACIBADEM havuzumuzu tavsiye ediyoruz.
Havuzdan yararlanacak olan üyelerimizin iyi derecede yüzme bilmesi şartı aranmaktadır.
Koordinatörlerimiz tarafından yeterli görülmeyen üye adaylarının kayıt işlemi yapılmaz.
Ne kadar sürede yüzme öğrenilir?
Tüm bireysel sporlar gibi yüzme de gen transferinin ön plana çıktığı bir spordur. Yani öğrenme süreci kişinin ebeveyninden aldığı genetik beceri ile doğru orantılıdır. Bu sebeple kimin ne kadar zamanda su ile barışacağı önceden bilinemez ancak tecrübeyle söylenebilir ki; ortalama 8 ders kişinin su duygusunun gelişip, kendi can güvenliğini sağlamaya yetecek kadar yüzebilmesi için yeterlidir. Biz buna "tay tay yüzme" diyoruz. Teknik geliştirmek için ise; kişinin geçmiş yaşlarında yaptığı aktivitelerden tutun da fizik performansı, çevre koşulları, eğiticinin deneyimine kadar değişen birçok etken yüzünden çok daha uzun zamana ihtiyaç olduğunun kabul edilmesi gerekir.
Garanti veriliyor mu?
Evet öğreneceğiniz garanti edilir. Ancak süreci sizin korku şiddetiniz, spor geçmişiniz ve yeteneğiniz belirleyecektir. Süreç konusunda kimse önceden tahminde bulunamaz zira eğitim bireyseldir. Temel eğitim sürecinde dersleri aksatmanızı önermiyoruz. Katılmadığınız derslerin telafisi hakkımız saklıdır.
Ne zaman başlanabilir?
Eğitim programları yılın her ayı ve dilediğiniz zaman başlayabileceğiniz şekilde sistematize edilmiştir. Kursa kabul edilen üye sayısı sınırlı olduğundan, kontenjan dolduğunda kayıtların durdurulması hakkı marmara spor kulübü 'ne aittir.
Gerekli Kişisel Malzemeler
Bone, Mayo/Bikini/Şort, Terlik, Havlu, İsteğe bağlı olarak Klor gözlüğü.
Devamsızlık halinde ders telafisi yapılır mı?
Prensip olarak derslerin telafisi yapılmaz. Fiyatlandırma; aksama olmayacağı göz önünde bulundurularak hesaplanmaktadır. Yine de kadın üyelerimizin özel hallerde katılamadığı derslerden dolayı mağduriyetlerini gidermek amacı ile pozitif ayrımcılık yapıyoruz. Bu sebeple kadın üyelerin aidatları erkek üyelere göre indirimlidir. 
Servis hizmeti var mı?
Servis hizmeti verilmemektedir. Tüm yaş gruplarında ulaşım üyelere aittir.
Kimler özel ders almalı?
Çok kısıtlı zamanı ve acelesi olanlar, ciddi su korkusu olanlar, daha önce boğulma tehlikesi atlatmış veya boğulma vakasına şahit olmuş olanlar, yakında evlenecek olanlar, özel derse verecek çok parası olanlar özel ders alabilir :) Bunların haricinde her zaman grup çalışmalarını tavsiye ediyoruz. Grup dinamiğinin etkisi ve ekonomik olması önemli iki faktördür.  
Eğitmenlerin Kariyerleri
Eğitmen kadrosu Kocaeli, Marmara ve İstanbul Üniversiteleri'nin Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu (BESYO) mensubu akademisyenlerden ve/veya aktif yüzücülerden oluşur.
3-5 yaş minik çocuklar için yüzme kursu var mı?
3-5 yaşındaki minikler için Üsküdar havuz uygun değil. Acıbadem, Ataşehir veya Sancaktepe havuzlarında mümkündür.
Neden Marmara Spor Kulübü'nü tercih etmeliyim?
Her sektörde olduğu gibi yüzme eğitimi söz konusu olduğunda da maalesef rekabet söz konusudur ve yine her rekabet ortamında olduğu gibi yüzme camiasında da kötü niyetli kurum veya eğitmenler mevcuttur. Paranızı, zamanınızı ve herşeyden önemlisi sağlığınızı emanet edeceğiniz kişi veya kurumları reklamlarından veya telefon görüşmelerinizden tanımanız zordur. Yeterli araştırma yapmadan, ucuz fiyatlara kanarak başladığınız kurslarda mağdur olmanız yüksek ihtimaldir ve yeni tanıştığımız üyelerimizin kulübümüze üye olmadan önce başka yerlerde mağdur olduklarını duymaktayız. Bu durumdan hareketle nerede kursa başlayacak olursanız olun aşağıdaki uyarılarımızı dikkate almanız menfaatinize olacaktır. Marmara Spor Kulübü, sizlerin eğitimlerinizde  % 100 memnun kalacağınızı garanti eder.  
* Kayıttan önce mutlaka yapılan dersleri izleyin,
* Mümkünse eğitmeniniz ile görüşün,
* Havuzun su kalitesi  hakkında bilgi isteyin,
* Soyunma odaları, duşlar vs. tüm tesisi önceden gezin,
* İmkanınız varsa mevcut üyelerden referans alın,
* Unutmayın; "daha ucuz" iyi olmayabilir!    
Ödemeler nasıl yapılır, kredi kartı geçerli midir?
Kredi kartı pos cihazı kullanılamamaktadır. Üyelikler aylık olarak yapılmakta olup, üyelik aidatınız ilk üyelik sırasında nakit olarak tahsil edilir. Devam etmek isteyen üyeler üyeliklerini tazelemek isterlerse; yeni ay girmeden erken ödeme yaparak aidatlarını ödemek şartı ile üyeliklerini tazelemiş sayılırlar.  Bu konudaki sorumluluk üyeye ait olup, önceden bilgi vermediği sürece üyeliğini sonlandırma hakkı kulübümüzde saklıdır. 
Eğitim ve Psikolojik Danışmanlık
Spor okulumuz bünyesinde faaliyet gösteren çocuklarımızın etkinliklere katılma biçimleri, belirli gün ve saatlerde Uzman Psikolojik Danışman, Aile ve Çift Terapisti Nur Ağdelen tarafından gözlenmektedir. Uzman, çalışmalar sırasında çocuklarımızı yakından takip ederek, çocukların grup kurallarına uyma, yönergeleri takip etme, akranlarıyla sosyal ilişki kurma ve sürdürme gibi konularda ilerleyebilmeleri için kulüp yönetimi ve eğitmenlerimizle işbirliği kurmaktadır. İhtiyaç olması durumunda, çocuklarla iletişim, çocukların problem davranışlarıyla baş etme gibi konularda aileleri bilgilendirmekte, yönlendirmektedir.
Kulübümüz Ayna Eğitim ve Psikolojik Danışma Merkezi'yle anlaşmalıdır. Bu kurumdaki uzmanlardan yardım almak isteyen üyelerimize indirim uygulanmaktadır. Detaylı bilgi ve randevu almak için aşağıdaki numarayı arayabilirsiniz.
0(216) 385 30 10
Yetkili Koordinatörler İletişim
Gül
Gül Şengül

Yetişkinler Koordinatörü

0530 516 66 80

Kıvanç Uysal
İ.Kıvanç Uysal

Çocuklar Koordinatörü

0532 655 43 43