Tenis

Son yıllarda tenis kortlarının sayıca artması sayesinde her beceri seviyesi ve her sosyo-ekonomik düzeydeki meraklının tenis sporu ile tanışabilme imkanı da artmaktadır. Herhangi bir fiziksel sakatlığa sebebiyet vermeyecek kadar yumuşak ve son zamanlar da dilimizden hiç düşürmediğimiz ‘’sosyal mesafe’’ terimine uygun bir spor olan tenis , oyuncuya spor yapmanın yanı sıra keyif de veren aktivitelerin başında gelmektedir.

Tenis branşında genel, özel, anlık ve saniyelik reaksiyonlar söz konusudur. Bu tercihler esnasında; her vuruş, her puan, her oyun, her set, her maç, her turnuva ve hatta her dönem sonunda tüm planlamalar tekrar gözden geçirilir. Tenis oyununda topa her vuruşta mikro saniyeler içerisinde problem çözmeyi binlerce hatta milyonlarca kez tekrarlayan bir mekanizmadan oluşan potansiyel mevcuttur. Yaşamdaki problemlerimizi çözmekle uğraşırken, bize zamanlama avantajı da sağlayacağı için zorlanmayacak ve doğru çözümü bulma aşamasında daha hızlı ve başarılı olacağımız gerçektir. Alınan kararlarda hata şansı azalacaktır. Galibiyet ve mağlubiyetin hayatın gerçeği olduğunu öğreten mekanizma, geçmişe takılmadan önümüze bakmayı salık verecektir.

Tenis sporunu yapmak bizlere fiziksel, ruhsal ve sosyal açıdan saymakla bitiremeyeceğimiz faydalarının yanında sağlığımızın değerini anlamamıza, yaşam kalitemizi artırmamıza ve geliştirmemize yardımcı olacaktır.

Tenis kursları için herhangi bir sınırlama yoktur. Beş yaşından itibaren her çocuk veya yetişkin yaz/kış demeden kapalı kortlarımızda hiç ara vermeden tenis dersi alabilir. İster grup tenis dersleri ile ister birebir özel tenis dersi ile tenis öğrenebilir veya tekniğinizi geliştirebilirsiniz. Tenis kursu veya tenis dersi eğitimini alan her yetişkin, partneri ile açık veya kapalı kortu kiralayarak tenis oyununu pekiştirebilir. Küçük çocuklar için tertiplenen tenis okullarına adapte edilen miniklerin gelecekte birer tenis sporcusu olması olanaklıdır. Bu sayede öğrencilik yıllarında tenis sayesinde eğitim bursu alma imkanları da mevcuttur.

Uzun yıllar ‘’Burhan Felek Spor Kompleksi’’ içerisindeki açık tenis kortlarında, özel sitelere ait kortlarda, ‘’Koşuyolu Öğretmenevi’’ kortunda, ‘’Kadıköy Belediyesi’’ tenis kortlarında hizmet veren kulübümüz artık Koşuyolu ve Acıbadem lokasyonlarına yakın ‘’Validebağ Fen Lisesi’’ içerisindeki açık-kapalı kortta hizmet vermektedir. Arzu ederseniz kendi kortunuzda da tenis dersi alabilir ve devamında kendi imkanlarınız ile tekniğinizi geliştirebilirsiniz. Kendi kortunuz olmasa bile şehrin değişik lokasyonlarında kulübümüzün anlaşmalı olduğu kortlarda ders alabilirsiniz. Her seviyedeki tenis sporcusuna uygun, tenis turnuvalarına katılmak için teknik desteğe ihtiyaç duyulduğunda bile kısa süreli tenis koçluğu desteğimizden faydalanabilirsiniz.

Faaliyet gösterdiğimiz lokasyonda, Koşuyolu kapalı kort ve Acıbadem kapalı kort sayısı çok azdır. Kulübümüz yazın açık, kışın kapalı korta çevrilebilen bir sistem olan ‘’balon kortu’’ tercih etmeyi düşünmektedir.. Böylece sporcu üyelerimizin yazın tenis kursunda aldığı eğitimi kışın hiç ara vermeden balon kortta devam edebilme şansı olacaktır.

Ulaşım ve İletişim

Ulaşım
Üsküdar Validebağ Fen Lisesi, Kalfa Çeşme Sokak no:1 34662 Üsküdar- İstanbul
Navigasyon
Yetkili Koordinatör
Servet Gezgiç

Koordinatör

0 (535) 784 64 91