MADALYASIZ BİR HİÇSEN MADALYAYLA DA BİR HİÇSİN!

Misyon ve Vizyonumuz;

Neden bir araya geldiğimiz ve nasıl birarada kalmayı başarıyoruz sorusunda gizlidir.
"Devletimizin kaynaklarından faydalanarak asgari dört yıl eğitim görmüş her bir akademisyen, mesleki kariyeri boyunca en az on kişiyi spora kazandırmalı felsefesi" ile yola çıktık. En uzun yolculukların küçük adımlarla başlayacağını bilerek sabrediyoruz.

Nasihatten çok örnek olmayı prensip edindik. 
Başarımızı olimpist insanlara adıyoruz.
 

    En hızlıya - En yükseğe - En güçlüye!..
Citius - Altius - Fortius!..


Marmara Spor Kulübü


1997 yılından bu yana her yaş grubuna yönelik yüzme eğitimi veriyoruz. Modern ve hijyenik havuzlarda küçüklere ve yetişkinlere yönelik kurslar ile ileri seviyede yüzme öğrenebilir, su korkunuzu yenebilir ve tekniğinizi geliştirebilirsiniz. Yetişkinler ve çocuklar için yüzme kursu eğitimlerimizi pedagoji gereği ayrı zamanlarda programlıyoruz. Ayrıca yüzme bilenler için yapılan antrenmanlara katılarak kondüsyon geliştirici ve/veya kilo vermeye yönelik çalışmalarda, akademisyen eğitmenlerimizin tecrübelerinden faydalanabilirsiniz. Merkezimiz Üsküdar'da olup, kuruluşumuzdan bu yana antrenmanlarımızı İstanbul'un anadolu yakasındaki en faal olimpik yüzme havuzlarını bünyesinde barındıran ve en büyük yüzölçümüne sahip olan burhan felek yüzme havuzu ve spor kompleksinde sürdürmekteyiz. Tesis bünyesinde iki adet yüzme havuzu bulunmaktadır. Yarı olimpik havuzun yanında tam olimpik olan Galatasaray yüzme havuzu bünyesinde, kulüp üyelerimize ihtiyaçları doğrultusunda en iyi hizmeti sunmaya gayret ediyoruz. Gelen talepler doğrultusunda Ataşehir, Acıbadem, Maltepe, Sancaktepe ve Ümraniye'de diğer şubelerimizi faaliyete geçirdik. Nihayetinde Anadolu yakasında en bilindik yüzme kulübü olma hedefine ulaşmış bulunmaktayız. Kulübümüz tercihen ulaşımı size en uygun olabilecek şubelerde Üsküdar, Acıbadem, Fenerbahçe, Maltepe, Ümraniye Çakmak, Sancaktepe ve Ataşehir yüzme kursu ile rahatça faydalanabileceğiniz yüzme eğitim hizmeti sunmaktayız. Özel ders alarak yüzme sorunlarınızı çözebileceğiniz gibi, kesin yüzme garantisi ile kaliteli eğitimden de yararlanma imkanı bulabilirsiniz. Ayrıca Ataşehir bölgesinde, Yüzme haricinde Tenis kurslarına da katılıp birebir özel tenis dersi alabilirsiniz.

Türkiye 1. Liginde mücadele eden Sualtı Hokeyi ve Sualtı Ragbisi takımımızın genç sporcuları, bu spor sayesinde üniversite eğitimlerini spor akademilerinde sürdürebilmekte ve Milli Takım sporcusu olabilmektedirler. Eğitimini tamamlamış, yeterlilik arz eden genç üyeler takıma iştirak edebilecekleri gibi sualtı hokeyi ve sualtı ragbisi kurslarına da katılabilirler.

Son yıllarda ülkemizde de oldukça popülerlik kazanmış olan, ironman (demiradam) rüzgarı hızlanarak devam ediyor. İnsan limitlerinin zorlandığı bu dalda ne mutlu ki bizi temsil eden demiradamlarımız var. Dünya ve ülkemiz genelinde birçok müsabakaya katılmış, ironman ünvanına sahip koordinatörlerimiz tarafından organize edilen triatlon çalışmalarımız başarı ile sürmekte. 

Kano sporcusu olarak başladıkları kariyerlerine Türkiye Kano Federasyonu'nda aktif görevlerde bulunarak hizmet vermiş kurucularımız tarafından gerçekleştirilen kano çalışmaları şimdilerde deniz kanosu dalında ağırlık kazanmıştır. Türkiye Kano Federasyonu faaliyet programında yer alan tüm resmi şampiyonalara düzenli olarak katılım gerçekleştiriyoruz. Çalışmalar sadece lisanslı sporculara yönelik olup kurs verilmemektedir.

Ulus olarak olimpik başarılara imza atabilecek sporculara sahip olabilmemiz için sağlam bir temele ihtiyacımız olduğu gerçeğini görmezden gelemeyiz. Hangi spor dalına yatırım yapılacaksa yapılsın bu işin temeli cimnastik biliminden geçer. Her beden eğitimi ve spor faaliyeti cimnastik içerir. Geleceğin sporcularını yetiştirirken, yetenek seçimi yaparken cimnastik sanatından yararlanıyoruz. Cimnastik temel eğitimi ve kurslar ile başarıyı kovalıyoruz.

Uzun yıllar boyunca kulüp bünyesinde dersler veren kurucu üyelerimizden Servet ve Serkan hoca şimdilerde idari görevlerde bulunuyor olsalar bile, tenis branşının devam etmesi için bireysel çabalarını fırsat buldukça sürdürmektedirler. Şimdilerde bayrak gençlere teslim edilmiş durumda. İstanbul çeşitli lokasyonlarında Ataşehir, Kadıköy, Acıbadem, Üsküdar, Maltepe, Ümraniye gibi merkezi lokasyonlarda ve kendi kortlarınızda alabileceğiniz tenis eğitim desteği ve birebir özel tenis dersi için destek vermekten keyif duyarız.