Besyo Hazırlık Kursu

Besyo Açılımı:
Antrenörlük Bölümü: Bu bölümü bitiren öğrenciler Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü teşkilatlarında, özel spor kulüplerinde, okullarda antrenörlük ve yardımcı antrenörlük yapabilmektedir. Profesyonel spor kulüplerinde çalışabilecekleri gibi turizm alanında da spor eğitimi verebilirler. Eğitim müfredatında antrenman bilimi, spor sağlığı, sporda psiko-sosyal alanlar, spor yöneticiliği ve bunlara benzer konulardaki akademik derslere yer verilmektedir.

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği : Bu bölümden mezun olan öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan okullarda, özel okullarda, engelli spor eğitimi uygulamalarında ve özel spor alanlarında görev yapabilmektedirler. Eğitim boyunca spor bilgisi, genel kültür, öğretmenlik ile alakalı konularda akademik potansiyelin yüksek olduğu formasyon dersleri verilmektedir.

Spor Yöneticiliği Bölümü: Bu bölümü bitiren öğrenciler Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğüne bağlı kurumlarda, turizm alanında, otellerde, özel spor salonlarında, 500 den fazla çalışanı olan kuruluşlarda profesyonel spor yöneticisi olarak görev yapabilmektedirler. Eğitimde işletme, yönetim organizasyon, hukuk, pazarlama, iletişim gibi akademik dersler verilmektedir.

Rekreasyon Bölümü: Bu bölüm mezunları Turizm alanında görev yapmaktadırlar. Bu sebeple turizm alanında ihtiyaç duyulabilecek bilgileri eğitimleri boyunca almaktadırlar.

Detaylı Bilgi İçin: >>Koordinatörümüzle iletişime geçebilirsiniz

    En hızlıya - En yükseğe - En güçlüye!..
Citius - Altius - Fortius!..